Fysioterapeutisk holdplan

Mandag

Funktionel styrke og kredsløb
8.00 - 9.00
Dennis Skouw​

Superviseret træning
9.15 - 10.15

Neurologi
10.30 - 11.30
Emilie Siefert

GLA:D
Knæ/hofte
Rugårdsvej
12.00 - 13.00
Morten Pape

Superviseret træning
12.00 - 13.00
Jesper Kjærulff

Neurologi
13.00 - 14.00
Jesper Kjærulff

Holdtræning
Korup
13.00 - 14.00
Emilie Voss

Superviseret træning
14.30 - 15.30
Emilie Siefert

Superviseret træning
16.00 - 17.00
Emilie Voss

Pilates
Rugårdsvej
16.00 - 17.00
Mia Guldborg

Morbus Bectherew
17.00 - 18.00
Emilie Voss

Tirsdag

Morgenhold
8.00 - 9.00
Jesper Kjærulff

Bassintræning
8.30 - 9.15
Hanne Mathiasen

Bassintræning
9.15 - 10.00
Hanne Mathiasen

Superviseret
træning

9.30 - 10.30
Frederik S. Larsen

Gigthold
10.30 - 11.30
Frederik S. Larsen

Parkinson
Korup
11.00 - 12.00
Dennis Skouw

Superviseret
træning

11.45 - 12.45
Hanne Mathiasen

Parkinson
Korup
12.30 - 13.30
Dennis Skouw

Parkinson
Korup
13.30 - 14.30
Dennis Skouw

Superviseret
træning

13.00 - 14.00
Emilie Siefert

Neurologi
14.00 - 15.00
Emilie Siefert

Parkinson
Korup
14.30 - 15.30
Dennis Skouw

GLA:D
Knæ/hofte
Rugårdsvej
15.00 - 16.00
Emilie Voss

Superviseret Træning
16.00-17.00
Rasmus B. Hansen

YoungParkinson
Korup
16.30 - 17.30
Dennis Skouw

Superviseret Træning
17.00-18.00
Jesper Kjærulff

Onsdag

Neurologi
8.00 - 9.00
Lotte Lassen

Superviseret træning
9.15 - 10.15
Jesper Kjærulff

Neurologi
10.30 - 11.30
Lotte Lassen

GLA:D
Rugårdsvej
11.00 - 12.00
Morten Pape

Superviseret træning
11.45 - 12.45
Stephanie Heinecke

Holdtræning
Korup
13.00 - 14.00
Emilie Voss

Neurologi
13.00 - 14.00
Emilie Siefert

Superviseret træning
14.00 - 15.00
Rasmus B. Hansen

Gigt hold
15.00 - 16.00
Frederik Sylvest

Pilates
Rugårdsvej
15.30 - 16.30
Mia Guldborg

Superviseret træning
16.00 - 17.00
Jesper Kjærulff

Morbus Bectherew
16.30 - 17.30
Emilie Voss

Scoliose
17.00 - 18.00
Mia Guldborg

Torsdag

Funktionel styrke
og kredsløb
8.00 - 9.00
Dennis Skouw

Body Correction
8.30 - 9.30
Lotte Lassen

Superviseret træning
9.15 - 10.15
Hanne Mathiasen

Parkinson
Korup
10.30 - 11.30
Dennis Skouw

Parkinson
Korup
11.30 - 12.30
Dennis Skouw

Superviseret træning
11.45 - 12.45
Jesper Kjærulff

Parkinson
Korup
12.30 - 13.30
Dennis Skouw

Neurologisk
13.00 - 14.00
Lotte Lassen

Bassintræning
14.30 - 15.15
Hanne Mathiasen

Neurologisk
14.45 - 15.45
Rasmus B. Hansen

GLA:D
Knæ/hofte
Rugårdsvej
15.00 - 16.00
Emilie Voss

Bassintræning
15.15 - 16.00
Hanne Mathiasen

Parkinson
15.30 - 16.30
Dennis Skouw

Superviseret træning
16.00 - 17.00
Lotte Lassen

Young Parkinson
16.30 - 17.30
Dennis Skouw

Superviseret træning
17.00 - 18.00
Lotte Lassen

Fredag

Superviseret træning
8.00 - 9.00
Lotte Lassen​

Neurologi
9.00 - 10.00
Lotte Lassen

Superviseret træning
10.30 - 11.30
Morten Pape​

Sclerose
Korup
10.30 - 11.30
Emilie Siefert

Balance/Koordination
Rugårdsvej
11.30 - 12.30
Morten Pape

 

Styrke og kredsløbstræning
11.45 - 12.45
Dennis Skouw

Holdtræning
Korup
12.00 - 13.00
Emilie Siefert

Neurologi
13.00 - 14.00
Frederik Sylvest

Superviseret træning
14.00 - 15.00
Mia Guldborg